Home / Naše aktivity / Čítanie v tráve

Čítanie v tráve

Verejne záhrady sú od pradávna miestom odpočinku, inšpirácie a predovšetkým stretnutí. Stretnutia v Zámockej záhrade v Hlohovci už na viacročnej sérií  podujatí  – Čítanie v tráve, prináša okrem umeleckého zážitku z literárnej tvorby a hudby blízkosť a prirodzené premostenie návštevníkov viacerých generácií, no najmä detí a starých ľudí. Ľudia v seniorskom veku sú akoby na jednej vlnovej dĺžke detí a preto sa s nimi dokážu úprimne tešiť.

Naši klienti, pozerajúc sa na naháňajúce sa deti, ktoré si tak krátili čas do začiatku čítania, spomínali na svoje vnúčatá, ktoré radi  objali, pohladili, rozprávali im príbehy a dávali  im cítiť to, že sú dobré také aké sú, pretože sú ich.

Harmonia – Zariadenie pre seniorov, Hlohovec sa  neustále snaží byť náhradným domovom, kde okrem všestrannej  opatrovateľskej, ošetrovateľskej a sociálnej starostlivosti o klienta mu pripraví počas roka viacero  spoločenských aktivít, ktoré ho naplnia pocitom radosti a šťastia, pri ktorých môže nadviazať  nové kontakty, ale aj prežiť bezstarostnú radosť zo života. (jas)

foto: Fb Mestská knižnica Hlohovec a Harmonia – ZpS, Hlohovec