Home / Naše aktivity / Rozlúčka s fašiangami

Rozlúčka s fašiangami

Dňa 13. 2. 2018 si naše klientky v do-obedňajších hodinách obliekli zástery a nakrátko sa zhostili úlohy gazdiniek. Chceli sme si sprítomniť staré fašiangové zvyky a napiecť si tradičné fánky.  S veľkou chuťou a nadšením sa pustili do vaľkania a krájania cesta. Boli také šikovné, že trúba nestíhala piecť. Čerstvé, voňavé fánky sme pocukrili a pred očami nám rýchlo mizli.

Nezávislým pokračovaním pečenia fánok bolo stretnutie sa klientov  na humorno-dramatickom vystúpení Folklórnej skupiny Šulekovo pod názvom Pochovávanie basy. Na ich vystúpenie sa už vopred tešili, pretože vždy zo sebou prinesú okrem spevu aj dobrú náladu a vytvoria príjemnú atmosféru. Aj tento krát si ich mohli vychutnať hneď od začiatku. Príchod bol veľmi veselý plný tanca a spevu sprevádzaný humornými maskami a postavami. Počas vystúpenia sa členovia skupiny prezliekali do rôznych postáv (lekár, plačky s horiacimi sviečkami, smrtka s kosou,  farár).  Dej sa stupňoval a vyvrcholil konštatovaním lekára: „ Už je koniec, lekár tu už nepomôže“ a následne nato v sprievode plačiek a farára bola basa pochovaná.

Klienti na druhý deň  a ešte dlho po tom na toto vystúpenie spomínajú so slovami : „ Tak sme sa dobre zabavili a zasmiali…“

Ďakujeme Folklórnej skupine Šulekovo za profesionálne stvárnenie rozlúčky s obdobím fašiangových zábav.